Witamy na stronie Polskiej Izby Gospodarczej Towarzystw Budownictwa Społecznego

Polska Izba Gospodarcza Towarzystw Budownictwa Społecznego jest dobrowolną, samodzielną i trwałą organizacją samorządu gospodarczego, zrzeszającą Towarzystwa Budownictwa Społecznego a także współpracujące z nimi instytucje, organizacje i podmioty gospodarcze działające w obszarze budownictwa mieszkaniowego i towarzyszącego, planowania przestrzennego, zarządu i obrotu nieruchomościami oraz zajmujące się finansowaniem budownictwa, która ma na celu rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających rozwojowi budownictwa, wytwarzania atmosfery zaufania i szacunku do produktów zrzeszonych firm, upowszechnianie wiedzy, oraz wspieranie organizacyjne i rzeczowe osób fizycznych i jednostek organizacyjnych, które podejmują takie działania.

Siedzibą Izby jest Miasto Stołeczne Warszawa. Biuro mieści się przy ul. Gen. T. Pełczyńskiego 30 w Warszawie.

Nasze cele

• Propagowanie wiedzy z zakresu obowiązującego prawa, jego stosowania i interpretowania.
  • Szerzenie wiedzy technicznej i ekonomicznej, związanej z budownictwem mieszkaniowym i komercyjnym.
  • Podejmowanie inicjatyw i działań skierowanych na integrowanie i współpracowanie z uczestnikami rynku nieruchomości.
  • Uczestniczenie w programach rozwoju budownictwa mieszkaniowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
  • Inicjowanie i współdziałanie w ustalaniu programów rozwoju budownictwa oraz procedur administrowania nieruchomościami.
  • Prowadzenie Szkoleń, wymiany informacji w ramach wsparcia zawodowego i prawnego w zakresie budownictwa mieszkaniowego.
  • Podejmowanie współpracy z organami władzy i administracji państwowej oraz organami samorządu terytorialnego.
  • Opiniowanie sposobu funkcjonowania budownictwa mieszkaniowego oraz występowanie z wnioskami dotyczącymi zmian
    w obowiązujących zapisach prawa, poprawiających funkcjonowanie i rozwój budownictwa społecznego.
  • Współdziałanie z innymi izbami gospodarczymi i stowarzyszeniami rynku nieruchomości.
  • Współpraca z organizacjami i stowarzyszeniami zagranicznymi związanymi z rynkiem budownictwa mieszkaniowego